5321 Kunmadaras, Kossuth tér 5. e-mail: iskola@kunmadaras.hu
Kunmadarasi Általános Iskola

FENNTARTÓ
Karcagi Tankerületi Központ
Székhely: 5300 Karcag, Táncsics Mihály körút 15.
Tankerületi igazgató: Sági István

Intézményi nyitvatartás

Hétfő: 0700 - 1800
Kedd: 0700 - 1800
Szerda: 0700 - 1800
Csütörtök: 0700 - 1800
Péntek: 0700 - 1800

Szülői értekezlet

Időpontja: I. félévben 2022.09.12-23. között, míg a II. félévben 2023.02.13-24. között (a pontos időpontról az osztálytanító vagy osztályfőnök értesíti a szülőket a tanuló tájékoztató füzetén és az elektronikus naplón keresztül))
Helye: az osztály saját tanterme.
Célja, tartalma:

• tájékoztatás az iskolát, osztályt érintő tudnivalókról
  • magatartás, szorgalom értékelése, javaslatok
  • tanulmányi eredmények értékelése, javaslatok
  • tájékoztató az iskolai és osztály szintű programról
  • kommunikáció a szülők és az iskola között
  • egyéni tájékoztatás

A szülői értekezleten minden szülő megjelenésére számítunk, mivel fontos tudnivalókat ismertetünk, kérdésekben döntünk. A tanév során az osztálytanító és az osztályfőnök, de akár a szülők is kérhetnek további szülői értekezleteket a fenti időpontokon kívül.

Fogadóóra

Időpontja: Az I. félévben 2022.11.14., a II. félévben 2023.04.24. napján kerül megszervezésre. Egy félévben egy "kötelező" fogadóórát tartunk (november, április), melyhez bejelentkezés nem szükséges, mivel minden tanító és tanár az iskolában tartózkodik.
Helye: érkezéskor a biztonsági őr tájékoztatja a szülőt a pedagógusok tartózkodási helyéről (tanterem).
Célja, tartalma, menete:

• személyes találkozás a pedagógusokkal
  • egyéni tájékoztatás a gyermek tanulmányi előrehaladásáról
  • magatartás, szorgalom, tanulmányi problémák megbeszélése
  • előre megbeszélt egyéb témák megbeszélése

A fogadóórák látogatása nem kötelező, de elvárt minden szülő részéről.
Amennyiben az intézményvezető kezdeményezi a fogadóórán való megjelenést, kérjük, hogy tisztelje meg a pedagógusokat jelenlétével, hiszen ezekben az esetekben gyermeke tanulmányaiban, magatartásában adódtak problémák, a szülővel történő megbeszélés legtöbb esetben a tanuló tanulmányi eredményének és viselkedésének javulását segíti elő.  Amennyiben a fogadóórán nem tud megjelenni, kérjük, hogy vegye fel a kapcsolatot gyermeke osztályfőnökével.

Nyílt tanítási nap

Időpontja: 2022.11.15. Intézményünk lehetőséget biztosít minden szülő részére, hogy betekintést nyerjen a szakmai nevelő-oktató munkánkba.
Helye:érkezéskor a biztonsági őr tájékoztatja a szülőt a pedagógusok tartózkodási helyéről (tanterem).
Célja, tartalma, menete:
•   személyes találkozás a pedagógusokkal
•   megismerik gyermekük tanórai tevékenységét, a pedagógusok tanítási módszerét
•   tájékozódnak gyermekük tanórai viselkedéséről, aktivitásáról
•   támogatást kapnak az otthoni szülői segítségnyújtás lehetőségeiről
A nyílt tanítási napok látogatása nem kötelező, de elvárt minden szülő részéről.

Egész napos oktatás – napközi

Időpontja: A napköziben a gyerekek általában legalább két osztályból érkező gyerekeket gyűjtenek egy csoportba. A csoportok egy előre kijelölt tanteremben gyülekeznek minden nap, a tanítási órák után. Programjuk:

• 13:00 óra             az osztályt tanító átadja a tanulókat a foglalkozást tartó pedagógusnak
  • 13:00-14.00         Szabadidős tevékenység, szabadtéri játék
  • 14:00-15.00         Tanulási tevékenység
  • 15:00-15:15         Uzsonna
  • 15:15-15:55         Irányított szabadidős tevékenység
  • 15:55-16:00         Sorakozó, távozás az intézményből

Tájékoztatjuk a szülőket, hogy a tanulói felügyeletet tanítási időszakban 16:00 óráig tudjuk biztosítani. Tanítási szünetekben (őszi, téli, tavaszi) egyéni kérésre, megfelelő számú jelentkezés esetén tudunk felügyeletet biztosítani. Az egész napos foglalkozásra történő jelentkezést minden év május 20. napjáig fogadja az intézményvezetés nyilatkozat formájában.

Reggeli ügyelet

Iskolánk reggel 07:30-tól ügyeletes pedagógussal látja el a tanulói felügyeletet, mely mind az alsó, mind a felső tagozat számára biztosított. Az ügyelet alatt a gyerekek tanári felügyelet mellett 07:45-ig az iskolaudvaron, majd a saját termükben készülhetnek a tanítási órákra.

Kunmadarai Általános Iskola - 2015. Minden jog fenntartva.